G6RN1DC12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G6RN1DC12
G6RN1DC12
型号
G6RN1DC12
描述
PWR RELAYS PWR PCB RELAY
数据表
G6RN1DC12.pdf
交付服务
G6RN1DC12
内容 *
    G6RN1DC12 规格
    SeriesG6RN
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current18.3 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Alloy, Cadmium Free
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.4 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)8 A