G6B4BNDDC12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G6B4BNDDC12
G6B4BNDDC12
型号
G6B4BNDDC12
品牌
WEC
描述
HEAVY DUTY RELAYS RELAY TERMINA
数据表
G6B4BNDDC12.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
G6B4BNDDC12
内容 *
    G6B4BNDDC12 规格
    SeriesG6B-4
    RoHSRoHS
    FeaturesSocket Included
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current19.1 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact Form4PST-NO (4 Form A)
    Operate Time10 ms
    Release Time15 ms
    Mounting TypeDIN Rail
    Coil Insulation-
    Contact Material-
    Switching Voltage380VAC, 125VDC - Max
    Termination StyleScrew Terminal
    Must Operate Voltage9.6 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-25°C ~ 55°C
    Contact Rating (Current)5 A