G6B2214P1USDC24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G6B2214P1USDC24
G6B2214P1USDC24
型号
G6B2214P1USDC24
品牌
WEC
描述
PWR RELAYS PWR PCB RELAY
数据表
G6B2214P1USDC24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
G6B2214P1USDC24
内容 *
    G6B2214P1USDC24 规格
    SeriesG6B
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current12.5 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormDPST-NO (2 Form A)
    Operate Time10 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Alloy, Cadmium Free
    Switching Voltage380VAC, 125VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage19.2 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)5 A