G6B2114PUSDC24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G6B2114PUSDC24
G6B2114PUSDC24
型号
G6B2114PUSDC24
描述
PWR RELAYS PWR PCB RELAY
数据表
G6B2114PUSDC24.pdf
交付服务
G6B2114PUSDC24
内容 *
    G6B2114PUSDC24 规格
    SeriesG6B
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current12.5 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormDPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
    Operate Time10 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Alloy, Cadmium Free
    Switching Voltage380VAC, 125VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage19.2 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-25°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)5 A