G5RL1EAC230/240
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G5RL1EAC230/240
G5RL1EAC230/240
型号
G5RL1EAC230/240
数据表
G5RL1EAC230/240.pdf
交付服务
G5RL1EAC230/240
内容 *
    G5RL1EAC230/240 规格
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current31.3 mA
    Coil Voltage240VAC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Switching Voltage250VAC, 24VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage180 VAC
    Must Release Voltage36 VAC
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)16 A