G5NB1A4ELHADC24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G5NB1A4ELHADC24
G5NB1A4ELHADC24
型号
G5NB1A4ELHADC24
品牌
WEC
描述
HA RELAYS HA RELAYS
数据表
G5NB1A4ELHADC24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
G5NB1A4ELHADC24
内容 *
    G5NB1A4ELHADC24 规格
    SeriesG5NB
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current8.3 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time10 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Alloy, Cadmium Free
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)7 A