G5LE14CFDC24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G5LE14CFDC24
G5LE14CFDC24
型号
G5LE14CFDC24
品牌
WEC
描述
HA RELAYS PWR PCB RELAY
数据表
G5LE14CFDC24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
G5LE14CFDC24
内容 *
    G5LE14CFDC24 规格
    SeriesG5LE
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current16.7 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time10 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Tin Oxide (AgSnO)
    Switching Voltage250VAC, 125VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)10 A