G4W1112PVDTV8DC12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G4W1112PVDTV8DC12
G4W1112PVDTV8DC12
型号
G4W1112PVDTV8DC12
品牌
WEC
描述
PWR RELAYS CUSTOM RELAY
数据表
G4W1112PVDTV8DC12.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
G4W1112PVDTV8DC12
内容 *
    G4W1112PVDTV8DC12 规格
    SeriesG4W
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current66.7 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time20 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage250VAC, 125VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage9.6 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-25°C ~ 55°C
    Contact Rating (Current)15 A