G4A1APEDC12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G4A1APEDC12
G4A1APEDC12
型号
G4A1APEDC12
品牌
WEC
描述
HA RELAYS PWR PCB RELAY
数据表
G4A1APEDC12.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
G4A1APEDC12
内容 *
    G4A1APEDC12 规格
    SeriesG4A
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current75 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time20 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Alloy, Cadmium Free
    Switching Voltage250VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.4 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-20°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)20 A