G2RL2ADC18.pdf
| Series | G2RL |
| Part Status | Active |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Coil Current | 22.2 mA |
| Coil Voltage | 18VDC |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Insulation | Class F |
| Contact Material | Silver Alloy, Cadmium Free |
| Switching Voltage | 440VAC, 300VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Must Operate Voltage | 12.6 VDC |
| Must Release Voltage | 1.8 VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Rating (Current) | 8 A |