G2RL1EDC18.pdf
| Part Status | Active |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Coil Current | 22.2 mA |
| Coil Voltage | 18VDC |
| Switching Voltage | 440VAC, 300VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Must Operate Voltage | 12.6 VDC |
| Must Release Voltage | 1.8 VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Rating (Current) | 16 A |