G2RL14ECFDC24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G2RL14ECFDC24
G2RL14ECFDC24
型号
G2RL14ECFDC24
品牌
WEC
描述
PWR RELAYS PWR PCB RELAY
数据表
G2RL14ECFDC24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
G2RL14ECFDC24
内容 *
    G2RL14ECFDC24 规格
    SeriesG2RL
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current16.7 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Alloy, Cadmium Free
    Switching Voltage440VAC, 300VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage16.8 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)16 A