G2R1EASIDC48
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G2R1EASIDC48
G2R1EASIDC48
型号
G2R1EASIDC48
描述
PWR RELAYS PWR PCB RELAY
数据表
G2R1EASIDC48.pdf
交付服务
G2R1EASIDC48
内容 *
    G2R1EASIDC48 规格
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current11.5 mA
    Coil Voltage48VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time5 ms
    Switching Voltage380VAC, 125VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage33.6 VDC
    Must Release Voltage7.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)16 A