G2R14DC100
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G2R14DC100
G2R14DC100
型号
G2R14DC100
品牌
WEC
描述
PWR RELAYS SPDTPCBSEALED 100VDC
数据表
G2R14DC100.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
G2R14DC100
内容 *
    G2R14DC100 规格
    SeriesG2R
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current5.3 mA
    Coil Voltage100VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Alloy, Cadmium Free
    Switching Voltage380VAC, 125VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage70 VDC
    Must Release Voltage15 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)8 A