DSP1-DC1.5V
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
DSP1-DC1.5V
DSP1-DC1.5V
型号
DSP1-DC1.5V
品牌
Panasonic Electric Works
描述
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 1.5V
数据表
DSP1-DC1.5V.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
DSP1-DC1.5V
内容 *
    DSP1-DC1.5V 规格
    SeriesDSP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current200 mA
    Coil Voltage1.5VDC
    Contact FormDPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
    Operate Time10 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Tin Oxide (AgSnO)
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage1.2 VDC
    Must Release Voltage0.15 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 65°C
    Contact Rating (Current)5 A