DE1A-L2-4.5V
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
DE1A-L2-4.5V
DE1A-L2-4.5V
型号
DE1A-L2-4.5V
品牌
Panasonic Electric Works
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 4.5V
数据表
DE1A-L2-4.5V.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
DE1A-L2-4.5V
内容 *
    DE1A-L2-4.5V 规格
    SeriesDE
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeLatching, Dual Coil
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current44.5 mA
    Coil Voltage4.5VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time10 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Tin Oxide (AgSnO)
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage3.15 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A