ALQ3F18S
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
ALQ3F18S
ALQ3F18S
型号
ALQ3F18S
品牌
Panasonic Electric Works
描述
RELAY POWER SPST 10A 18V CLASS F
数据表
ALQ3F18S.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
ALQ3F18S
内容 *
    ALQ3F18S 规格
    SeriesALQ
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current11.1 mA
    Coil Voltage18VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time20 ms
    Release Time20 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage13.5 VDC
    Must Release Voltage0.9 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)10 A