ALDP1F12W
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
ALDP1F12W
ALDP1F12W
型号
ALDP1F12W
品牌
Panasonic Electric Works
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
数据表
ALDP1F12W.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
ALDP1F12W
内容 *
    ALDP1F12W 规格
    SeriesALDP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current16.7 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time10 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage9 VDC
    Must Release Voltage0.6 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)5 A