ADJH24024
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
ADJH24024
ADJH24024
型号
ADJH24024
品牌
Panasonic Electric Works
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 24V
数据表
ADJH24024.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
ADJH24024
内容 *
    ADJH24024 规格
    SeriesADJH
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeLatching, Dual Coil
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current83.3 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time20 ms
    Release Time20 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass F
    Contact MaterialSilver Tin Oxide (AgSnO)
    Switching Voltage480VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)50 A