PM5-PHDW12.0.pdf
| Series | PM5 |
| Type | LED |
| Current | 20mA |
| Ratings | AC/DC |
| Voltage | 8V ~ 48V |
| Features | - |
| Lens Size | 9.70mm Dia |
| Lamp Color | Red |
| Lens Color | White |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Part Status | Active |
| Viewing Angle | 120° |
| Lens Transparency | Diffused |
| Termination Style | Wire Leads - 12" (304.80mm) |
| Wavelength - Peak | 625nm |
| Ingress Protection | IP67 |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 25mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.39" (9.91mm) |