PM5-B5W28V.pdf
| Type | LED |
| Current | 20mA |
| Ratings | AC/DC |
| Voltage | 24V ~ 28V |
| Features | - |
| Lens Size | 5.10mm Dia |
| Lamp Color | White |
| Lens Color | White |
| Viewing Angle | 120° |
| Lens Transparency | Fresnel |
| Termination Style | Wire Leads - 5.9" (150.00mm) |
| Wavelength - Peak | - |
| Ingress Protection | IP67 |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 414mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.20" (5.08mm) |