PM5-B5B28V.pdf
| Series | PM5 |
| Type | LED |
| Current | 20mA |
| Ratings | DC |
| Voltage | 24V ~ 28V |
| Features | - |
| Lens Size | 5.10mm Dia |
| Lamp Color | Blue |
| Lens Color | Blue |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Part Status | Active |
| Viewing Angle | 120° |
| Lens Transparency | Fresnel |
| Termination Style | Wire Leads - 5.9" (150.00mm) |
| Wavelength - Peak | 470nm |
| Ingress Protection | IP67 |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 128mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.20" (5.08mm) |