PM5-A7B110AC.pdf
| Series | PM5 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | LED |
| Current | 20mA |
| Ratings | AC |
| Voltage | 110V |
| Features | - |
| Lens Size | 7.00mm Dia |
| Lamp Color | Blue |
| Lens Color | Blue |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Part Status | Active |
| Viewing Angle | 120° |
| Lens Transparency | Fresnel |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Wavelength - Peak | 465nm |
| Ingress Protection | IP67 |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 400mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.32" (8.13mm) |