PM5-A690W48V.pdf
| Type | LED |
| Current | 20mA |
| Ratings | AC/DC |
| Voltage | 8V ~ 48V |
| Features | - |
| Lens Size | 7.40mm Dia |
| Lamp Color | White |
| Lens Color | White |
| Lens Transparency | Fresnel |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Wavelength - Peak | - |
| Ingress Protection | IP67 |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 1200mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.38" (9.65mm) |