PM5-A677Y12V.pdf
| Series | PM5 |
| Type | LED |
| Current | 20mA |
| Ratings | DC |
| Voltage | 12V |
| Features | - |
| Lens Size | 7.00mm Dia |
| Lamp Color | Yellow |
| Lens Color | Yellow |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Part Status | Active |
| Viewing Angle | 120° |
| Lens Transparency | Fresnel |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Wavelength - Peak | 585nm |
| Ingress Protection | IP67 |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 600mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.32" (8.13mm) |