PM5-A20G110V.pdf
| Series | PM5 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | LED |
| Current | 20mA |
| Ratings | AC/DC |
| Voltage | 110V |
| Features | - |
| Lens Size | 20.00mm Dia |
| Lamp Color | Green |
| Lens Color | Green |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Part Status | Active |
| Viewing Angle | 160° |
| Lens Transparency | Diffused |
| Termination Style | - |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Ingress Protection | IP67 |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 110mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 1" (25.40mm) |