PM5-A12Y28V.pdf
| Type | LED |
| Current | 20mA |
| Ratings | DC |
| Voltage | 24V ~ 28V |
| Features | - |
| Lens Size | 6.70mm Dia |
| Lamp Color | Yellow |
| Lens Color | Yellow |
| Lens Transparency | Fresnel |
| Termination Style | PC Pin |
| Wavelength - Peak | 585nm |
| Ingress Protection | IP67 |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 87mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.24" (6.10mm) |