MPC12-1WD24V.pdf
| Series | MPC12-1 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | - |
| Current | - |
| Ratings | - |
| Voltage | 24V |
| Features | - |
| Lens Size | - |
| Lamp Color | White |
| Lens Color | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Part Status | Active |
| Viewing Angle | 45° |
| Lens Transparency | Diffused |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Wavelength - Peak | - |
| Ingress Protection | IP54 |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Millicandela Rating | 7315mcd |
| Panel Cutout Dimensions | 0.47" (11.94mm) |