ZSR285CSTOB.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS |
| PSRR | 62dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Control Features | - |
| Current - Output | 200mA |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | TO-92 |
| Current - Quiescent (Iq) | 600 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.85V |