ZSR1000CL
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
ZSR1000CL
ZSR1000CL
型号
ZSR1000CL
品牌
Diodes Incorporated
描述
IC REG LINEAR 10V 200MA TO92-3
数据表
ZSR1000CL.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
ZSR1000CL
内容 *
    ZSR1000CL 规格
    PackageTape & Box (TB)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR57dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
    Control Features-
    Current - Output200mA
    Protection FeaturesOver Temperature, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)20V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-92
    Current - Quiescent (Iq)600 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)10V