ZR78L052GTA
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
ZR78L052GTA
ZR78L052GTA
型号
ZR78L052GTA
品牌
Diodes Incorporated
描述
IC REG LDO 5.2V 0.2A SOT-223
数据表
ZR78L052GTA.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
ZR78L052GTA
内容 *
    ZR78L052GTA 规格
    PackageDigi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output Type-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
    Control Features-
    Current - Output200mA
    Protection Features-
    Number of Regulators1
    Output Configuration-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C