ZMR500FTC.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS |
| PSRR | 72dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Control Features | - |
| Current - Output | 50mA |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 25V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Current - Quiescent (Iq) | 70 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |