ZMR500CL
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
ZMR500CL
ZMR500CL
型号
ZMR500CL
品牌
Diodes Incorporated
描述
IC REG LINEAR 5V 50MA TO92-3
数据表
ZMR500CL.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
ZMR500CL
内容 *
    ZMR500CL 规格
    PackageTape & Box (TB)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR72dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
    Control Features-
    Current - Output50mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)25V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-92
    Current - Quiescent (Iq)70 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V