XC6227C26BER-G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
XC6227C26BER-G
XC6227C26BER-G
型号
XC6227C26BER-G
品牌
Torex Semiconductor Ltd
描述
IC REG LINEAR 2.65V 700MA 6USPC
数据表
XC6227C26BER-G.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
XC6227C26BER-G
内容 *
    XC6227C26BER-G 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR65dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output700mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6V
    Voltage Dropout (Max)0.26V @ 300mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-USPC (1.8x2)
    Current - Quiescent (Iq)220 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.65V