TPS799285YZUT
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
TPS799285YZUT
TPS799285YZUT
型号
TPS799285YZUT
品牌
Texas Instruments
描述
IC REG LINEAR 2.85V 200MA 5DSBGA
数据表
TPS799285YZUT.pdf
交付服务
TPS799285YZUT
内容 *
    TPS799285YZUT 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR70dB ~ 38dB (100Hz ~ 100kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-UFBGA, DSBGA
    Control FeaturesEnable
    Current - Output200mA
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.18V @ 200mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package5-DSBGA (1x1.37)
    Current - Quiescent (Iq)60 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.85V