TL750M05CKC
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
TL750M05CKC
TL750M05CKC
型号
TL750M05CKC
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG LINEAR 5V 750MA TO220-3
数据表
TL750M05CKC.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
TL750M05CKC
内容 *
    TL750M05CKC 规格
    PackageTube,Tube
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR55dB (120Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseTO-220-3
    Control Features-
    Current - Output750mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature0°C ~ 125°C
    Voltage - Input (Max)26V
    Voltage Dropout (Max)0.6V @ 750mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-220-3
    Current - Quiescent (Iq)-
    Voltage - Output (Min/Fixed)5V