S-817B36AMC-CWZT2U
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-817B36AMC-CWZT2U
S-817B36AMC-CWZT2U
型号
S-817B36AMC-CWZT2U
描述
IC REG LINEAR 3.6V 50MA SOT23-5
数据表
S-817B36AMC-CWZT2U.pdf
交付服务
S-817B36AMC-CWZT2U
内容 *
    S-817B36AMC-CWZT2U 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control Features-
    Current - Output50mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.35V @ 10mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)2.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.6V