S-816A33AMC-BAIT2U
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-816A33AMC-BAIT2U
S-816A33AMC-BAIT2U
型号
S-816A33AMC-BAIT2U
品牌
ABLIC Inc.
描述
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT23-5
数据表
S-816A33AMC-BAIT2U.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
S-816A33AMC-BAIT2U
内容 *
    S-816A33AMC-BAIT2U 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-816
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.1V @ 100mA (Typ)
    Current - Supply (Max)40 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V