S-812C42BPI-C4WTFU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-812C42BPI-C4WTFU
S-812C42BPI-C4WTFU
型号
S-812C42BPI-C4WTFU
描述
IC REG LINEAR 4.2V 65MA SNT6A
数据表
S-812C42BPI-C4WTFU.pdf
交付服务
S-812C42BPI-C4WTFU
内容 *
    S-812C42BPI-C4WTFU 规格
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-SMD, Flat Leads
    Control FeaturesEnable
    Current - Output65mA
    Protection FeaturesShort Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.3V @ 10mA
    Current - Supply (Max)2.1 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-6A
    Current - Quiescent (Iq)500 nA
    Voltage - Output (Min/Fixed)4.2V