S-812C25AUA-C2FT2G
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-812C25AUA-C2FT2G
S-812C25AUA-C2FT2G
型号
S-812C25AUA-C2FT2G
描述
IC REG LINEAR 2.5V 30MA SOT89-3
数据表
S-812C25AUA-C2FT2G.pdf
交付服务
S-812C25AUA-C2FT2G
内容 *
    S-812C25AUA-C2FT2G 规格
    Output TypeFixed
    Part StatusNot For New Designs
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-243AA
    Control Features-
    Current - Output30mA
    Protection Features-
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)16V
    Voltage Dropout (Max)0.68V @ 10mA
    Current - Supply (Max)1.6 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-89-3
    Current - Quiescent (Iq)500 nA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V