S-13A1C25-U5T1U3
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-13A1C25-U5T1U3
S-13A1C25-U5T1U3
型号
S-13A1C25-U5T1U3
品牌
ABLIC Inc.
描述
IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT89-5
数据表
S-13A1C25-U5T1U3.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
S-13A1C25-U5T1U3
内容 *
    S-13A1C25-U5T1U3 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-13A1
    RoHSRoHS
    PSRR65dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-89-5/6
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Protection FeaturesInrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.15V @ 300mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-89-5
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V