S-13A1A18-E6T1U3
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-13A1A18-E6T1U3
S-13A1A18-E6T1U3
型号
S-13A1A18-E6T1U3
描述
IC REG LINEAR 1.8V 1A 6HSOP
数据表
S-13A1A18-E6T1U3.pdf
交付服务
S-13A1A18-E6T1U3
内容 *
    S-13A1A18-E6T1U3 规格
    RoHSRoHS
    PSRR65dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.15V @ 300mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-HSOP
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V