S-1323B42PF-N9BTFU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-1323B42PF-N9BTFU
S-1323B42PF-N9BTFU
型号
S-1323B42PF-N9BTFU
品牌
ABLIC Inc.
描述
IC REG LINEAR 4.2V 150MA SNT4A
数据表
S-1323B42PF-N9BTFU.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
S-1323B42PF-N9BTFU
内容 *
    S-1323B42PF-N9BTFU 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS-1323
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-SMD, Flat Leads
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.65V @ 150mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-4A
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)4.2V