S-1214B33H-V5T2U7
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-1214B33H-V5T2U7
S-1214B33H-V5T2U7
型号
S-1214B33H-V5T2U7
品牌
ABLIC Inc.
描述
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-5S
数据表
S-1214B33H-V5T2U7.pdf
分类
PMIC-稳压器-线性
交付服务
S-1214B33H-V5T2U7
内容 *
    S-1214B33H-V5T2U7 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1214
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
    Control FeaturesEnable
    Current - Output1A
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C (TA)
    Voltage - Input (Max)36V
    Voltage Dropout (Max)0.32V @ 200mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageTO-252-5S
    Current - Quiescent (Iq)9.8 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V