S-1206B15-M3T1U
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-1206B15-M3T1U
S-1206B15-M3T1U
型号
S-1206B15-M3T1U
描述
IC REG LINEAR 1.5V 250MA SOT23-3
数据表
S-1206B15-M3T1U.pdf
交付服务
S-1206B15-M3T1U
内容 *
    S-1206B15-M3T1U 规格
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Control Features-
    Current - Output250mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.53V @ 100mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-3
    Current - Quiescent (Iq)1.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V