S-1170B25UC-OTKTFU
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-1170B25UC-OTKTFU
S-1170B25UC-OTKTFU
型号
S-1170B25UC-OTKTFU
描述
IC REG LINEAR 2.5V 800MA SOT89-5
数据表
S-1170B25UC-OTKTFU.pdf
交付服务
S-1170B25UC-OTKTFU
内容 *
    S-1170B25UC-OTKTFU 规格
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output800mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.22V @ 300mA
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V