S-1167B19-I6T2U
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-1167B19-I6T2U
S-1167B19-I6T2U
型号
S-1167B19-I6T2U
描述
IC REG LINEAR 1.9V 150MA SNT6A
数据表
S-1167B19-I6T2U.pdf
交付服务
S-1167B19-I6T2U
内容 *
    S-1167B19-I6T2U 规格
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-SMD, Flat Leads
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.58V @ 100mA
    Current - Supply (Max)16 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-6A
    Current - Quiescent (Iq)900 nA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.9V