S-1137A33-M5T1U
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-1137A33-M5T1U
S-1137A33-M5T1U
型号
S-1137A33-M5T1U
描述
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
数据表
S-1137A33-M5T1U.pdf
交付服务
S-1137A33-M5T1U
内容 *
    S-1137A33-M5T1U 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1137
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74A, SOT-753
    Control FeaturesEnable, Soft Start
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage Dropout (Max)0.31V @ 300mA
    Current - Supply (Max)65 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-23-5
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V