S-1133B54-U5T1U
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-1133B54-U5T1U
S-1133B54-U5T1U
型号
S-1133B54-U5T1U
描述
IC REG LINEAR 5.4V 300MA SOT89-5
数据表
S-1133B54-U5T1U.pdf
交付服务
S-1133B54-U5T1U
内容 *
    S-1133B54-U5T1U 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1133
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-89-5/6
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current, Thermal Shutdown
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.15V @ 100mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSOT-89-5
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)5.4V