S-1133B18-I8T1U
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-线性
S-1133B18-I8T1U
S-1133B18-I8T1U
型号
S-1133B18-I8T1U
描述
IC REG LINEAR 1.8V 300MA SNT8A
数据表
S-1133B18-I8T1U.pdf
交付服务
S-1133B18-I8T1U
内容 *
    S-1133B18-I8T1U 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesS-1133
    RoHSRoHS
    PSRR65dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SMD, Flat Lead
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current, Thermal Shutdown
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)10V
    Voltage Dropout (Max)0.58V @ 100mA
    Current - Supply (Max)90 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSNT-8A
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V